ÖRGÜ CEKET

GİYDİRECEK BİR MANKEN BULAMADIĞIMIZ İÇİN BÖYLE RESMİNİ ÇEKMEK ZORUNDA KALDIK . YAPACAK OLANLAR ANLAYABİLİRLER İNŞALLAH.ZATEN YAPIMIDA ÇOK KOLAY İZTERSENİZ BEN BİRAZ ANLATMAYA ÇALIŞAYIM.

BEDEN GENİŞLİĞİNE GÖRE İLMEK SAYISI KULLANILIR VE ORTA KALINLIKTAKİ BİR İP İÇİN 3.5 NUMARA Şİ YETERLİ ÖRMEK İÇİN...

İLMEK SAYISINI AYARLAYIP İKİ TER İKİ DÜZ LASTİK ÖRÜLÜR DÖRT PARMAK ENİNDE .

DAHA SONRA İLK SIRADA BAŞLANGIÇ İÇİN BİR İLMEK DÜZ ALDIKTAN SONRA,,  BİR İLMEK DOLAYIP BİR  İLMEK KESİYORUZ. BU İŞLEM MODELİN ÖN TARAFINDA HEP BÖYLE DEVAM EDİYOR.1 DOLA 1 KES YANİ İKİ İLMAĞİ BİRDEN ALMAK.

İKİNCİ SIRADA ÖRERKEN YÖNÜ SİZE GELECEK ŞEKİLDE HEP ÖNDEN ÖRÜYORUZ. YANİ MODELİN TERSİNİ OLUŞTURMUŞ OLUYORUZ. ÜÇÜNCÜ SIRADA İLK SIRADA YAPTIĞIMIZ İŞLEMİN AYNINI TEKRAR EDİP DÖRDÜNCÜ SIRADADA İKİNCİ SIRANIN AYNINI DEVAM EDEREK MODELİ ÇIKARMIŞ OLYORUZ. KOL KESİMİNE GELDİĞİNDE MODEL ÖRMEYİ BIRAKIP LASTİK ÖRMEYE BAŞLIYORUZ.VEKOL KESİM SAYILARI  3-2-1 OLARAK KESİYORUZ.DAHA SONRA KOL KESİMİ İLE BİRLİKTE YAKA YAPIMIDA AYNI SIRADA OLUYOR.ÖNLER İKİ PARÇA OLARAK AYARLANDIĞINDAN KOL KESİMİ YAPTIĞIMIZ SIRADA DİĞER UCUNDAN HER SIRADA BİR İLMEK KESEREK ÖRÜYORUZ.SADECE KOLTUK OYUNTUSU İÇİN 3-2-1 ŞEKLİNDE KESİP BİTİRDİKTEN SONRA KOLTUK HİZASINI DÜZ ÇIKIYORUZ.EBDEN KISMINI ÖRÜP BİTİRDİKTEN SONRA YAKA İÇİN YETERİ KADAR İLMEK SAYISI KURUP YAKAYIDA ÖRÜYORUZ.

KOLLAR İÇİN İSE BEDENİNİZE GÖRE İLMEK SAYISI İLE BAŞLAYIP AYNI BEDEN ÖRMESİNDEKİ İŞLEMLERİ YAPIYORUZ KESMEYE GELİNCE HER SIRADA İKİ İKİ KESEREK KOLUDA TAMAMLAMIŞ OLUYORUZ.

ANLATIMIM ANLAŞILMIŞTIR UMARIM ANLAŞILMAYAN BİR YER OLURSA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.

KOLAY GELSİN

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !